Grafika promująca imprezę

Grafika przycisku

Grafika przycisku

Grafika przycisku

Patroni Memoriału

Logotyp Polskiego Związku Pływackiego
Herb Województwa Świętokrzyskiego
Herb Powiatu Ostrowieckiego
Herb Ostrowca Świętokrzyskiego
 

Patroni Memoriału

Logotyp Polskiego Związku Pływackiego
Herb Województwa Świętokrzyskiego
 
Herb Powiatu Ostrowieckiego
Herb Ostrowca Świętokrzyskiego
 
Najlepsze zawodniczki Memoriału na podium.
Featured

2. Memoriał Zbigniewa Pacelta i Jana Wiederka za nami

Aleksandra Cieplak i Paweł Smoliński z AZS AWF Katowice zostali najlepszymi zawodnikami 2. Memoriału Zbigniewa Pacelta i Jana Wiederka. Ogólnopolskie Zawody Pływackie, poświęcone pamięci dwóch wybitnych postaci ostrowieckiego oraz polskiego sportu i pływania, odbyły się w międzynarodowej obsadzie, a zgromadziły na starcie 263 zawodników i zawodniczek z 46 klubów, z Polski i Ukrainy.

Wyścig stylem klasycznym - widok na centralne tory.
Featured

Po raz drugi uczcimy pamięć Zbigniewa Pacelta i Jana Wiederka

W najbliższy weekend Pływalnia Rawszczyzna będzie areną 2. Memoriału Zbigniewa Pacelta i Jana Wiederka. Ogólnopolskie Zawody Pływackie poświęcone pamięci dwóch wybitnych postaci polskiego sportu i pływania przede wszystkim, nierozerwalnie związanymi z Ostrowcem Świętokrzyskim, zgromadzą na starcie 263 zawodników i zawodniczek z 45 polskich i 2 ukraińskich klubów.

Skok do wody ze słupka startowego
Featured

Memoriał Zbigniewa Pacelta i Jana Wiederka po raz drugi na Rawszczyźnie!

W dniach 1-2 czerwca 2024 na Pływalni Rawszczyzna Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim zorganizowany zostanie 2. Memoriał Zbigniewa Pacelta i Jana Wiederka. Obaj swoimi wynikami sportowymi oraz działalnością trenerską i organizacyjną przez wiele lat wpływali na rozwój krajowego i ostrowieckiego sportu. Cykliczne ogólnopolskie zawody pływackie są wyrazem czci życia, które poświęcili tej dyscyplinie.

Ambasador Marcin Maliński wręcza nagrodę jednemu z najlepszych zawodówków Memoriału.
Featured

Dziękujemy

Organizatorzy Ogólnopolskich Zawodów Pływackich - 1. Memoriału Zbigniewa Pacelta i Jana Wiederka - Gmina Ostrowiec Świętokrzyski Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Klub Sportowy KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim serdecznie dziękują ambasadorom tego wydarzenia Pani Otylii Jędrzejczak, Panu Arkadiuszowi Skrzypaszkowi, Panu Kazimierzowi Woźnickiemu i Panu Marcinowi Malińskiego oraz osobom, firmom i instytucjom – Marszałkowi Województwa Świętokrzyskiego, Staroście Ostrowieckiemu, Polskiemu Związkowi Pływackiemu, Iguana Group Sp. z o.o., SwimStone Sp. z o.o., Finow Polska Sp. z o.o., Celsa Huta Ostrowiec, P.P.U.H Multi-Tronik, Kancelarii Brokerskiej Grupa Pałasz Sp. z o.o., Ostrowieckiemu Kombinatowi Budowlanemu S.A. i PW Hutnik Bobkiewicz, Cholewiński spółka komandytowa za okazane wsparcie organizacji tej imprezy.

Start do konkurencji ze słupka
Featured

1. Memoriał Zbigniewa Pacelta i Jana Wiederka przeszedł do historii

Finalista olimpijski z Tokio Krzysztof Chmielewski (IUKS Muszelka Warszawa) oraz uczestniczka Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata Aleksandra Polańska (KU AZS UW Warszawa) to odpowiednio najlepszy zawodnik i najlepsza zawodniczka 1. Memoriału Zbigniewa Pacelta i Jana Wiederka – Ogólnopolskich Zawodów Pływackich, które w miniony weekend odbyły się w rodzinnym mieście obu niezwykle zasłużonych dla polskiego pływania osobistości, czyli w Ostrowcu Świętokrzyskim. W dwudniowej imprezie na Pływalni Rawszczyzna wzięło udział 100 zawodników i 100 zawodniczek z 50 klubów z całego kraju.

Grafika promująca imprezę

Uczcimy pamięć Zbigniewa Pacelta i Jana Wiederka

We wtorek zakończone zostało przyjmowanie zgłoszeń do Ogólnopolskich Zawodów Pływackich – 1. Memoriału Zbigniewa Pacelta i Jana Wiederka, które w najbliższy weekend zorganizowane zostaną na ostrowieckiej Pływalni Rawszczyzna. Obaj swoimi wynikami sportowymi oraz działalnością trenerską i organizacyjną przez wiele lat wpływali na rozwój krajowego i ostrowieckiego sportu.